16 Mayıs 2012 Çarşamba

GEzeLim GörELim

Bloga yeni başlamanın çekimserliği ve işlerimin yoğunluğu sebebiyle çooook uzun zamandır post hazırlayamamıştım. Bundan sonra daha bir özen gösterip daha çok ilgileneceğim blogumla diyerek, hemen yeni posta geçiyorum.

Yaklaşık 2 ay önce erkek arkadaşımla yaptığımız mini gezimizi paylaşmak istedim sizinle. Restorasyon aşamasında olan "Tekfur Sarayı" ile başlayıp "Kariye Müzesi" ile devam eden ve  "Ayasofya" ile son bulan bu gezimiz yazın ilk demini tattığımız bir haftasonunda gerçekleşti. Birkaç Fotoğraf eşliğinde şöyle bir geçip gidelim üzerinden. Buyrun:

Tekfur sarayı şu an restorasyon aşamasında; fakat proje tamamlandığı zaman çok güzel olacağından şüphem yok=)
İtiraf ediyorum ki Kariye Müzesi' nin adını hiç duymamıştım, varlığında bihaberdim. İlk gittiğinizde bahçesiyle cezbeden bu müze içine girince çok iyi korunmuş olan mozaikleriyle cezbediyor insanı. Tek kelimeyle bayıldım. Vaktimin daha bol olduğu bir günde hem içinde hem bahçesinde tüm günü geçirebilirim.


Müzenin yakınındaki bu evlere de ayrı bir bayıldım=)Sultanahmet' te otoparkta karşılaştığımız bu minibüs çok tatlı değil mi?ve muhteşem ihtişamıyla Ayasofya...
Ayasofya' nın bahçesindeki sanatsal ağaç ;)

veee macunla sonlandırılan bir gün.

Not: Her ne kadar fotoğrafı olmasa da Sultanahmet Köftesi yediğimizi tahmin etmişinizdir=)


1 yorum:

  1. Hi! Amazing blog! make me wanna go to AyaSofya too >.<
    I'm following you. Come visit my blog. Hope you follow me back :)

    Nayinda
    http://sloppybrezen.blogspot.com/

    YanıtlaSil